Литургијска радост у Црнузима

У недељу шесту по Васкрсу, о Слепом, 29. маја 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Вазнесења Господњег у изградњи у месту Црнузи код Прибоја.

Саслуживали су парох прибојски протојереј-ставрофор Ранко Милинчић, настојатељ манастира Светог Николаја у Бањи код Прибоја јеромонах Јован и протођакон Иван Савић.

Владика је након заамвоне молитве освештао црквено звоно, крстове и икону изнад улазних врата храма.

Честитајући члановима Одбора за изградњу храма, мештанима и њиховом пароху протојереју-ставрофору Марку Папићу ово значајно дело, Епископ Атанасије је рекао: – Неопходно је да се непрестано подсећамо на најважније догађаје из живота Господа нашега Исуса Христа, а нарочито сада када је свет, као што и сами видите, поново затрпан страдањима сваке врсте. Ми можемо имати наду зато што имамо Бесмртног Путеводитеља, бесмртног вођу кроз живот, Господа нашег Исуса Христа. И ево, ви сте показали да сте доследни хришћани.

Преосвећени је присутне укратко подсетио на одељак из Светог Јеванђеља који је прочитан на данашњој Божанској служби о слепорођеном кога је Господ исцелио, и наставио: – Шта бисмо ми, за нашу корист, из овога, нарочито, извукли? Пре свега то да Господ може све додати и поправити, кад му се обратимо са вером, јер је човекољубив, свемоћан и премудар. Он се зато и оваплотио да буде и наш брат, не само Бог Свемоћни у невидљивим небеским висинама. А даље, те дарове које нам је Бог дао, треба користити на добро, а не трошити онако забадава.

– Благо ономе коме је Бог учитељ, а сви ми можемо бити ти ученици Господњи, само да читамо оно што је Господ говорио и гледамо што је Он чинио, истакао је Епископ Атанасије.

Поводом овог свечаног и богоугодног дела приређена је и трпеза љубави за којом је, уз пријатне разговоре, настављено ово народно сабрање у селу Црнузи код Прибоја.