МИР БОЖИЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!!!

Празник Рођења Господа и Спаса нашега Исуса Христа, радосно се прославља и у Епархији милешевској. У милешевској обитељи Божанску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије уз саслужење духовника манастира архимандрита Леонтија и протођакона Николе Перковића. Монашко сестринство је својим тихим складним појањем додатно узвеличало лепоту Празника.

Велико мноштво верних је припремајући се постом и молитвом за сједињење са Гoсподом Исусом Христом приступило Чаши Господњој и причестило се Животворним Телом и Крвљу Господа нашега Исуса Христа. Прочитана је и Божићна посланица Патријарха српског г. Иринеја са свим Архијерејима Српске Православне Цркве. Епископ Атанасије је поздравио присутне честитајући свима дивни, радосни и велики Празник уз радосне усклике: Мир Божији. Христос се роди! Сви присутни су складно, громко одговорили: Ваистину се роди!

И у другим храмовима на простору Епархије милешевске литургијски је дочекан најрадоснији хришћански Празник.

Допринос у прослављању Божића нарочито су дала деца која су учествовала и у догађају ломљења чеснице са златницима испред храмова у Пријепољу и Прибоју, и на тргу у Новој Вароши.

Како је ломљење Божићне чеснице протекло испред храма Васкрсења Христовог у Новом Прибоју можете погледати у следећем видео прилогу:

Епископ Атанасије је присуствовао ломљењу чеснице испред храма Светог Василија Острошког у Пријепољу. Честитајући Божић деци и свима сабранима он је рекао: – Заједно окрећемо ову чесницу зато што је Христос најбоље дете рођено на свету, и Он је са нама. И Он је био дете па деца гледају на Њега настојећи да буду слични њему, онако умиљата, онако добра деца. Христос је био послушан, својој мајци и Оцу небеском. Зато и сва деца треба од малена да се уче да буду добри, да уче, да расту, да буду добри сарадници у добру, никако у злу.

Поздравне речи Епископа Атанасија можете послушати овде:

Прослава Божића се наставља у Епархији милешевској. На дан Сабора Пресвете Богородице, 8. јануара 2020. године, Преосвећени Владика Атанасије началствоваће литургијским сабрањем у Светоуспењској обитељи у Сељанима код Пријепоља, док ће на дан Светог архиђакона и Првомученика Стефана, 9. јануара 2020. године, бити предстојатељ на Литургији у храму Светог великомученика кнеза Лазара у Старом Прибоју.