Молитвено сећање на све упокојене милешевске обитељи

У суботу 22. фебруара 2020. године, на дан када се наша Света Православна Црква молитвено сећа на све упокојене – Задушнице, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је помен блаженопочившем Епископу милешевском Василију (Веиновићу) и свим упокојеним свештеномонасима, монасима, монахињама милешевске обитељи.

Блаженопочивши Епископ Василије рођен је 4. априла 1928. године у Подгорју, завршио је Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену, а потом 1948. године као сабрат манастира Дечани, био је замонашен у ставропигијалном манастиру Пећка Патријаршија. Провео је две године (1958-1960) на студијама у Атини. За другог епископа Епархије милешевске изабран је 1994. године, на чијем је челу остао све до своје смрти. Преминуо је на празник Светог благовесника Архангела Гаврила, 26. јула 1997. године. Опело је служио Патријарх српски Павле, уз саслужење 12 епископа, 29. јула 1997. године, у манастиру Милешеви.