Музички састав Ступови у Милешеви

На дан када се наша Света Црква молитвено сећа Преподобне мати Ангелине, 12. августа 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Божанску Литургију у Световазнесењској цркви милешевске обитељи.

Саслуживали су протојереји-ставрофори Ранко Милинчић и Марко Папић, ђакон Горан Крстић, док је за певницом одговарала игуманија мати Аквилина са сестринством. У овој литургијској радости поред верног народа пријепољског краја учествовала је и група поклоника из Крагујевца.

Поучавајући сабрани народ Преосвећени је рекао да Преподобна мати Ангелина спаја народе, и доказује да се они могу спојити: – Бог није планирао да народи буду једни другима супротстављени него као што је заповедио да свако од нас има толико љубави да је поклања другоме, тако је пожелео и да се на једном ширем плану та иста љубав преноси, да народи живе и да се прожимају у љубави и слози. Има довољно простора на земљи за све народе кад су у љубави, без обзира колико је народа на планети. Та дивна личност коју данас славимо, Света Ангелина, доказује да је све то оствариво у Господу Христу, јер је она биолошки из рода албанског а удала се за Србина. Православна хришћанка која је са својим мужем носила крст живота и породила честиту децу.

Након Свете Литургије, у манастирској Ризници одржана је промоција четвртог студијског албума под називом Обновимо себе, подигнимо Ступове музичког састава Ступови, чији су чланови отпевали део снимљеног репертоара, прославивши својим дивним гласовима Бога Тројичног на небесима. Ово је једна од активности мисионарско-приложничке акције које имају за циљ како обнову манастира Ђурђеви Ступови код Новог Пазара, тако и духовно просветљење српског народа.