Патријарх Порфирије на Видовдан у Грачаници

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије стигао је, 27. јуна 2022. године, у навачерје Видовдана, у манастир Грачаницу

Патријарха Порфирија, у чијој пратњи је био Преосвећени Епископ марчански г. Сава, дочекао је Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски г. Теодосије са монаштвом, свештенством и многобројним верним народом. Свечаном дочеку присуствовали су Његово Блаженство Архиепископ охридски и Митрополит скопски г. Јован, високопреосвећена господа митрополити дабробосански Хризостом и црногорско-приморски Јоаникије, преосвећена господа епископи милешевски Атанасије, тимочки Иларион, аустралијско-новозеландски Силуан и стобијски Давид.

После свечаног дочека, патријарх Порфирије и отачаствени архијереји су присуствовали Видовданској песничкој вечери у порти манастира Грачанице.

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служиће 28. јуна 2022. године, на Видовдан, свету архијерејску Литургију у манастиру Грачаници.

Извор: Информативна служба СПЦ