Распоред богослужења Епископа Атанасија у 2019. години

Недеља 6. јануар 2019. – БАДЊИ ДАН – Храм Светог Василија Острошког, Пријепоље – Света Архијерејска Литургија са почетком у 9.00 часова.

Недеља 6. јануар 2019. – БАДЊИ ДАН – Храм Светог Василија Острошког, Пријепоље – Празнично бденије и налагање бадњака, са почетком у 17.00 часова.

Понедељак 7. јануар 2019. – БОЖИЋ – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија са почетком у 8.30 часова.

Уторак 8. јануар 2019. – Сабор Пресвете Богородице – Манастир Сељани – Света Архијерејска Литургија са почетком у 9.00 часова.

Среда 9. јануар 2019. – Свети архиђакон Стефан – Храм Светог кнеза Лазара, Стари Прибој – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 13. јануар 2019. – Недеља Богоотаца – пред Богојављење – Храм Св. великомученика Георгија, Гуке, Пљевља – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Понедељак 14. јануар 2019. – Обрезање Господње – Св. Василије Велики – Нова година – Параклис преподобне Касијане, Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Петак 18. јануар 2019. – Свети Теопемт и Теона – Крстовдан – Параклис преподобне Касијане, Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Субота 19. јануар 2019. – БОГОЈАВЉЕЊЕ – Манастир Давидовица – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 20. јануар 2019. – Сабор Светог Јована Крститеља – Јовањдан – Храм Васкрсења Христовог, Нови Прибој – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 27. јануар 2019. – Свети Сава, Први Архиепископ српски – Савиндан – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Четвртак 31. јануар 2019. – Свети Атанасије Велики – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.00 часова.

Недеља 10. фебруар 2019. – Свети Јефрем Сирин – Параклис Преподобне Касијане, Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Уторак 12. фебруар 2019. – Света Три Јерарха – Храм Светог Василија Острошког, Пријепоље – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Петак 15. фебруар 2019. – Сретење Господње – Параклис преподобне Касијане, Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 17. фебруар 2019. – Недеља о Митару и Фарисеју – Манастир Светог архангела Гаврила, Куманица – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Субота 23. фебруар 2019. – Свети свештеномученик Харалампије – Храм Васкрсења Христовог, Подгорица, Црна Гора – Света Архијерејска Литургија, са више Архијереја СПЦ, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 24. фебруар 2019. – Свети великомученик Ђорђе Кратовац – Недеља о блудном сину – Манастир Свете Тројице, Пљевља – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Уторак 26. фебруар 2019. – Свети Симеон Мироточиви – Параклис преподобне Касијане, Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 7.00 часова.

Недеља 3. март 2019. – Недеља месопусна – Манастир Светог Николаја, Прибојска Бања – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 10. март 2019. – Недеља сиропусна – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Субота 16. март 2019. – Теодорова субота – Храм Светог Василија Острошког Чудотворца, Пријепоље – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.00 часова.

Недеља 17. март 2019. – Недеља прва поста – Чиста – Православља – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 24. март 2019. – Недеља друга поста – Пачиста – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са Преосвећеним Епископом пожаревачко-браничевским г. Игњатијем, са почетком у 9.00 часова.

Субота 30. март 2019. – Свети Алексије, Човек Божји – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.00 часова.

Недеља 31. март 2019. – Недеља трећа поста – Крстопоклона – Храм Свете Тројице, Нова Варош – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Субота 6. април 2018. – Субота четврта Великог поста, Претпразништво Благовести – Храм Васкрсења Христовог, Нови Прибој – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова, исповест и причешће свештенослужитеља Епархије милешевске.

Недеља 7. април 2019. – Благовести, Недеља четврта поста – Средопосна – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Понедељак 8. април 2019. – Сабор Светог архангела Гаврила – Манастир Св. архангела Гаврила, Куманица – Света Архијерејска Литургија Пређеосвећених Часних Дарова, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 14. април 2019. – Недеља пета поста – Глувна – Храм Светих апостола Петра и Павла, Сјеница – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 21. април 2019. – Недеља шеста поста – Цветна – Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим – Цвети – Манастир Давидовица код Бродарева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Четвртак 25. април 2019. – Велики четвртак – Храм Светог Василија Острошког у Пријепољу – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.00 часова.

Четвртак 25. април 2019. – Велики четвртак – Манастир Милешева – Јутрење Великог петка са читањем 12 јеванђеља, са почетком у 16.30 часова.

Петак 26. април 2019. – Велики петак – Манастир Милешева – Вечерње Великог петка и јутрење Велике суботе, са изношењем Плаштанице, са почетком у 16.00 часова.

Субота 27. април 2019. – Велика субота – Манастир Светог Николаја у Прибојској Бањи – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 28. април 2019. – ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО – Манастир Милешева – Света Архијерејска Васкршња Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 28. април 2019. – ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО – Храм Васкрсења Христовог у Новом Прибоју – Пасхално вечерње и свечана литија градским улицама, са почетком у 16.00 часова.

Понедељак 29. април 2019. – Васкрсни понедељак – Манастир Свете Тројице у Пљевљима – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Уторак 30. април 2019. – Васкрсни уторак – Храм Васкрсења Христовог у Новом Прибоју – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 5. мај 2019. – Недеља друга – Томина – Храм Светог Василија Острошког у Пријепољу – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Понедељак 6. мај 2019. – Свети великомученик Георгије – Ђурђевдан – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Четвртак 9. мај 2019. – Свечани почетак овогодишњег заседања Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве – Храм Вазнесења Христовог у манастиру Жича – Света Архијерејска Литургија са више архијереја СПЦ, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 12. мај 2019. – Свети Василије Острошки Чудотворац – Храм Светог Василија Острошког у Пријепољу – Света Архијерејска Литургија у саслужењу са Епископом канадским г. Митрофаном, са почетком у 9.00 часова, и свечана литија градским улицама.

Среда 15. мај 2019. – Свети Атанасије Велики – Храм Светог Атанасија Великог у насељу Плави хоризонти, Земун, Београд – Света Архијерејска Литургија и резање славских колача поводом храмовне славе и имендана, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 19. мај 2019. – Пренос моштију Светог Саве – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Среда 22. мај 2019. – Пренос моштију Светог оца Николаја – Манастир Светог Николаја, Дубочица, Пљевља – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Петак 24. мај 2019. – Свети Ћирило и Методије – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 26. мај 2019. – Недеља пета – Самарјанке – Храм Светог великомученика Георгија, Гуке, Пљевља – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 2. јун 2019. – Недеља шеста – Слепога – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Понедељак 3. јун 2019. – Свети цар Константин и царица Јелена, Света Јелена Дечанска – Саборни храм Светог Василија Острошког, Никшић – Света Архијерејска Литургија са више Архијереја, са почетком у 9.00 часова.

Уторак 4. јун 2019. – Свети мученик Јован Владимир, кнез српски – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија са Епископом будимским г. Лукијаном, са почетком у 7.00 часова.

Четвртак 6. јун 2019. – Вазнесење Господње – Спасовдан – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 9. јун 2019. – Недеља седма – Светих Отаца Првог васељенског сабора – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Субота 15. јун 2019. – Свети свештеномученик Еразмо Охридски – Задушнице – Храм Васкрсења Христовог, Подгорица – Света Архијерејска Литургија са више Епископа СПЦ и Тројичиндански сабор, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 16. јун 2019. – Силазак Светог Духа на апостоле – Духови – Тројице – Манастир Свете Тројице, Пљевља – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Понедељак 17. јун 2019. – Духовски понедељак – Манастир Свете тројице, Горња Бистрица, Нова Варош – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.00 часова.

Уторак 18. јун 2019. – Духовски уторак – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Недеља 23. јун 2019. – Недеља прва по Педесетници – Свих Светих – Храм Светог Василија Острошког, Пријепоље – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Петак 28. јун 2019. – Свети мученик Кнез Лазар и Свети српски мученици – Видовдан – Манастир Грачаница, КиМ – Света Архијерејска Литургија са више Епископа СПЦ, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 30. јун 2019. – Недеља друга по Духовима – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Субота 6. јул 2019. – Навечерје празника Рођење Светог Јована Претече – Ивањдан – Манастир Милешева – Вечерње богослужење и монашење искушенице Добринке – монахиње Параскеве.

Недеља 7. јул 2019. – Рођење Светог Јована Претече – Ивањдан – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Четвртак 11. јул 2019. – Свети мученици Дабробосански и Милешевски – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 7.00 часова.

Четвртак 11. јул 2019. – Навечерје празника Светих апостола Петра и Павла – Манастир Светих апостола Петра и Павла, Пустиња, Пријепоље – Велико вечерње са петохлебницом са почетком у 18.00 часова.

Петак 12. јул 2019. – Свети апостоли Петар и Павле – Петровдан – Храм Светих апостола Петра и Павла, Сјеница – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Субота 13. јул 2019. – Навечерје празника Светих Козме и Дамјана – Манастир Светих Козме и Дамјана, Водена Пољана, Нова Варош – Велико вечерње са петохлебницом са почетком у 18.00 часова.

Недеља 14. јул 2019. – Свети мученици и бесребреници Козма и Дамјан – Храм Светих Козме и Дамјана, Страхов До, Пљевља – Освећење новоподигнутог храма и Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Четвртак 18. јул 2019. – Свети Атанасије Атонски – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 7.00 часова.

Субота 20. јул 2019. – Навечерје празника Светог великомученика Прокопија – Храм Светог великомученика Прокопија, Велика Жупа, Пријепоље – Велико вечерње са петохлебницом са почетком у 18.00 часова.

Недеља 21. јул 2019. – Свети великомученик Прокопије – Храм Светог великомученика Прокопија, Кратово, Прибој – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Четвртак 25. јул 2019. – Навечерје празника Сабор Светог архангела Гаврила – Манастир Светог архангела Гаврила, Куманица – Велико вечерње са петохлебницом са почетком у 17.00 часова.

Петак 26. јул 2019. – Сабор Светог архангела Гаврила – Манастир Светог архангела Гаврила, Куманица – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 28. јул 2019. – Недеља шеста по Педесетници – Светих Отаца – Храм Вазнесења Господњег, Височка, Сјеница – Освећење новоподигнутог храма и Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Петак 2. август 2019. – Свети пророк Илија – Илиндан – Манастир Светог Николаја, Прибојска Бања, Прибој ˜– Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 4. август 2019. – Света Марија Магдалина – Блага Марија – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Уторак 6. август 2019. – Свети мученици Пребиловачки и Доњохерцеговачки – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 7.00 часова.

Четвртак 8. август 2019. – Света преподобномученица Параскева – Петка Трнова – Храм Свете преподобномученице Параскеве, Бабине, Пријепоље – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Петак 9. август 2019. – Свети великомученик Пантелејмон – Храм Светог великомученика Пантелејмона, Пожегрмац, Прибој – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 9.00 часова.

Недеља 11. август 2019. – Недеља осма по Педесетници – Манастир Милешева – Света Архијерејска Литургија, са почетком у 8.30 часова.

Четвртак 15. август 2019. – Пренос моштију Светог првомученика и архиђакона Стефана – Манастир Савина, Херцег Нови, Црна Гора – Света Архијерејска Литургија са више Архијереја СПЦ, са почетком у 9.00 часова.