Слава манастира Свете Тројице код Пљеваља

Празник Силаска Светог Духа на апостоле – Педесетница, 27. маја 2018. године, свечано је као храмовна слава прослављен у Светотројичкој обитељи код Пљеваља. тим поводом, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије је служио Божанску Литургију уз саслужење игумана Теофила, настојатеља Светониколајевског манастира у Бањи Прибојској; протојереја Николе Олића, пароха пљеваљског; протојереја Игора Ерића, архијерејског намесника пријепољског; јеромонаха Зосиме, настојатеља Светоархангелског манастира у Ђурђевића Тари; и протођакона Николе Перковића.

Након заамвоне молитве Епископ и свештеници заједно са народом извршили су Литију око светог храма после које је Преосвећени Владика освештао славско жито и пререзао славски колач.

Поучавајући верујући народ о Тајни Празника, Преосвећени Владика је беседио: – Они који су на данашњи дан примили Духа Светога примили су духа мудрости, духа силе, духа храбрости, неустрашивости, духа истрајности, неуништивости, духа радости и мира. Зашто су данас људи немирни? Зато што им недостаје духа мира. Зашто су страшљиви? Зато што им недостаје духа неустрашивости. Човек који има Духа Светога он је у радости па макар пролазио и кроз страдања, зато што зна да када страда страда по Божијем сценарију, за добре циљеве и он ће се радовати зато што га је Бог удостојио да нечем добром послужи. Све што је добро то је од Бога кроз Духа Светог.

Затим је настојатељ ове обитељи, протосинђел Владислав позвао Епископа, свештенослужитеље и госте за трпезу љубави за којом је настављено заједничарење.