Света Архијерејска Литургија у Милешеви

На Празник Преп. Теодоре Александријске, у недељу 24. септембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије началствовао је литургијским сабрањем у манастиру Милешеви. Епископу су саслуживали архимандрит Леонтије – духовник манастира Милешеве, јеромонах Теофил –  настојатељ манастира Осовица код Бања Луке и протођакон Никола Перковић.

На овај празник свој имендан прославила је и сестра овог манастира монахиња Теодора те је након заамвоне молитве Епископ Атанасије благосиљао славско жито и пререзао славски колач.

У Светој Литургији су поред осталих учествовали и чланови Србског сабрања „Баштионик“ из Бањалуке, гости манастира Милешеве, који су се причестили Пречистим Телом и Крвљу Господа нашега Исуса Христа.

У својој беседи Епископ је присутне подсетио на житије дивне угоднице Божије, Преп. Теодоре, на њен велики подвиг који се огледао у трпљењу поруга, у добровољном предавању људском суду, јер је имала поверење у Бога, Божију правду и Божији суд.

– Неки људи се труде да друге поругају, да их оклеветају и наруже у јавности, да направе да се о њима лоше мисли. А управо је Преп. Теодора пример свима нама у добровољном подношењу поруга коју Црква због тога слави. Она је на земљи поругана али је на Небу пред анђелима прослављена, рекао је Преосвећени владика.

Беседа Епископа Атанасија: