Вече духовне поезије у Прибоју

У петак пете недеље Великог поста, 12. априла 2019. године, након Другог бденија, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа милешевског г. Атанасија у храму Васкрсења Христовог у Прибоју, Црквена општина прибојска уприличила је вече духовне поезије посвећено Светом владики Николају Српском и Свеправославном и његовом делу Молитве на језеру.

Молитве Светог владике надахнуто је произнео Милош Крстовић, глумац Књажевско-српског театра у Крагујевцу уз музичку пратњу етномузиколога Дејана Чекановића.

Сабране љубитеље поезије благословио је првопастир Епархије милешевске Епископ Атанасије који је нагласио да је Свети Владика Николај са правом назван новим Златоустим и да он спада у ред  песника боготражитеља и богослужитеља.

Сви који су се сабрали у част највећег Србина после Светог Саве, били  су у прилици да душе своје напоје на извору воде живе и да их погрузе у дубине и бескраје Вечности, које у својим делима открива Свети Владика Николај.

Видео запис вечери духовне поезије можете погледати овде: