Београдски надбискуп Станислав Хочевар посетио Општину Пријепоље

У среду 3. фебруара 2021. године београдски надбискуп Станислав Хочевар са сарадницима боравио је у радној посети Општини Пријепоље.

Потом је монсињор Хочевар са председником Општине Пријепоље г. Владимиром Бабићем и чланом Општинског већа г. Зораном Петрићем, обишао манастир Милешеву где је уважене госте као добар домаћин дочекао Преосвећени Епископ милешевски г. Атанасије. Том приликом, манастир су посетили и представници Исламске заједнице Србије из Пријепоља, главни имам Надир ефендија Дацић и Хамза ефендија Ровчанин.

Владика Атанасије је уважене госте повео у обилазак знаменитости милешевске светиње, а потом је у духу српског гостопримства у манастирској гостопримници уприличио послужење, у току којег су разговарали о значају одржавања добрих међуверских односа у вишеконфесионалним срединама.