Чудесно Рођење Пресвете Дјеве Марије

У суботу 21. септембра 2019. године на празник Рођење Пресвете Богородице – Малу Госпојину, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Свету архијерејску Литургију у Вазнесењском храму манастира Милешеве.

Саслуживали су духовник манастира Милешеве аримандрит Леонтије, сабрат манастира Ђурђеви Ступови у Беранама (Епархија будимљанско-никшићка) јеромонах Саво и протођакон Никола Перковић.

За певницом су одговарале сестре манастира Милешеве потпомогнуте делом православног црквеног хора манастира Свете Јелисавете из Минска  (Белорусија) и својим умилним гласовима узносиле хвалу и славу Господу Богу.

Припремивши се постом и молитвом неколико присутних се причестило Животворним Телом и Крвљу Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа крунишући тиме своје прослављање овог дивног празника Свете Пречисте Дјеве Марије.

Поучавајући верни народ Епископ Атанасије је у својој беседи говорио о животу Пресвете Богородице и величини и значају самог Празника кога Црква Христова данас празнује: – Црква Христова данас се радује. Данас се радују сви којима је стало до спасења. Господ је одлучио да се укључи најпотпуније у наш живот, да нас посети. И Господ је нашао најчистије биће које је икада живело на земљи, најдостојније да га прихвати и укључи у живот људи. А то је Она коју данас прослављамо, чије рођење славимо. Славимо сами почетак почетака спасења – Рођење Пресвете Богородице. Пресвету Богородицу ми славимо баш зато што је она посредница нашега спасења, посредница вечнога живота.

– И ми овде присутни, и сви други, учествују у том догађају спасења рода људскога сваком својом врлином. Као што је Сунце Правде Христос Бог наш засијао Пресветом Богородицом, тако може и треба да засија и из свакога од нас нашим врлинама и нашим делима – беседио је Епископ Атанасије присутнима.