Епископ Атанасије посетио манастир Мажиће код Прибоја

Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије посетио је у уторак 28. јула 2020. године манастир Светог Георгија у Мажићима код Прибоја. У пратњи Епископа били су протојереј-ставрофор Ранко Милинчић и протојереј Никола Перковић.

Игуманија манастира Светог Георгија монахиња Евсевија је срдачно дочекала и угостила драге госте а у краћем разговору пренела је Преосвећеном Владики какво је стање манастирског живота и рада.

Ова древна српска светиња је, иако значајна за српску историју, културу и веру, ређе посећивана па су самим тим и приходи скромнији. Иако се игуманија са пуно љубави и прегалаштва труди на обнављању и уређењу самог манастирског храма али и обновљених конака, ипак то није у потпуности довољно да би се све довело у функцију. Стога би јој свака помоћ добро дошла, па је и ово начин како да се побуди љубав и милосрђе код добрих људи да помогну, свако у оквиру својих могућности, како би манастир могао остати и опстати у ова тешка и кризна времена.