ХРИСТОС ВАСКРСЕ – ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ

На дан када прослављамо највећи хришћански празник, Васкрсење Господа Исуса Христа – ВАСКРС, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Васкршње јутрење са трократним опходом око светог храма, и у наставку свечану Свету Васкршњу Литургију, у храму Вазнесења Господњег манастира Милешеве. Саслуживали су протојереј Никола Перковић и протођакон Иван Савић. Милешевске монахиње са својом игуманијом Аквилином умилним појањем додатно су увеличале ово величанствено Васкршње богослужење.

Пред сабраним народом Божијим прочитана је и Васкршња посланица Патријарха Порфирија и свих отачаствених архијереја Српске Православне Цркве.

По заамвоној молитви освештана су васкршња јаја која су након отпуста подељена присутном верном народу.

Уз сверадосни васкршњи поздрав Христос Васкрсе! Преосвећени је свима честитао Празник над Празницима, Светло Христово Васкрсење, додавши кратко: – Ево, Господ и нама дарова Живот Вечни. Клањамо се Његовом тридневном Васкрсењу, Њега празнујемо и у Њему живимо. И ми се придружујемо овој песми, овој радости Цркве. То је општа радост, а ми служитељи честитамо вама. Придружујемо се честиткама које сте добили од Свјатјејшег Патријарха нашега господина Порфирија и пуноће наше Свете Цркве, Српске Православне, и целе Цркве Православне, Саборне.

– Не бисмо могли додати ништа пуноћи Цркве Православне. Како бисмо могли додати ономе што је Црква изразила и искусила, рекао је Епископ Атанасије.

Владика је на крају још једном све поздравио радосним Васкршњим поздравом: Христос Васкрсе! и од свих чуо једногласан одговор: Ваистину Васкрсе!