Ниче храм у селу Гоње код Сјенице

На дан молитвене успомене на Чудо Светог Архангела Михаила у Хони, 19. септембра 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије посетио је подјадовничко село Гоње код Сјенице, на 1160 метара надморске висине, и на радост мештана освештао темеље за цркву која ће бити посвећена Преносу моштију Светог оца Николаја Мирликијског Чудотворца.

Саслуживали су архијерејски намесник нововарошки протојереј Станко Благојевић, протојереји-ставрофори Душан Михаиловић и Андрија Јанковић, протојереј Никола Перковић и ђакон Иван Савић

Честитајући присутнима на започетом добром делу Епископ Атанасије је рекао: – Сабрали смо се овде на овом месту, са добром намером, са добрим расположењем духа, сви ми који смо се определили да служимо Богу и да живимо у заједници са Њиме, да деламо оно што је Њему угодно, у славу Његову а на наше спасење, и срећу и радост. Овде данас започињемо зидати нови храм, посвећен Богу нашем, Оцу, Сину и Духу Светоме, и Божијем угоднику, Светом Николају Чудотворцу.

– То је посебан дар Божији и наша привилегија, да је Бог изабрао баш на овом месту да има свој дом. Бог наш жели да борави са свима нама без обзира на то какви смо ми, и то баш са том намером да би нас поправио, оздравио, доградио, улепшао. Видите како је лепо све оно што је Бог саздао, ови предивни предели. Овде је очувана лепота Божије творевине, Божијег дела, и најбоље уживамо у томе тако што ћемо ово прихватити као дар Божији, и у славу Божију баш овде сазидати овај храм. И баш кад мислимо да овај предивни предео постаје пуст, Бог је одлучио да овде направи највеће присуство и себе и људи. То ће Он учинити кроз овај храм, јер овде ћемо се окупљати, сабирати, састајати. Сваки наш православни храм је састајалиште, место сусрета, нагласио је Епископ Атанасије.

Након чина освећења, уприличен је културно-уметнички програм у ком су учествовали млади православци из Сјенице, као и трпеза љубави коју је припремио Одбор за изградњу храма.