Патријарх српски у Мркоњић Граду

Његова Светост Архиепископ Пећки, Митрополит београдско-карловачки и Патријарх српски г. Порфирије свечано је дочекан у светосавском храму у Мркоњић Граду у суботу 18. (5) јуна 2022. године.

Његову Светост претходно је са Његовом пратњом на аеродрому у Бањалуци дочекао Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, након чега су под пратњом Патријарх и Епископ Сергије допутовали до Храма светог Саве у Мркоњић Граду гдје су Архијереји гости сестринских Епархија и Сабор свештенства и народа Божијег дочекали свога Првојерарха.

Након дочека Његове Светости служена је свечана доксологија коју је служило свештенство Епархије бихаћко-петровачке и то: архимандрит Варнава (Дамјановић), Василије (Рожић), протопрезвитер-ставрофор Саво Јанковић, Миладин Самарџић, протопрезвитер Александар Ђурић, Зоран Травар, протођакон Немања Рељић и ђакон Алекса Марић.

Након доксологије Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије поздравио је Његову Светост Патријарха српског г. Порфирија бесједом добродошлице у којој је истакао важност доласка Његове Светости у Епархију бихаћко-петровачку конкретно у Мркоњић Град, захваливши се и заблагодаривши Патријарху Порфирију на показаној љубави према Епархији бихаћко-петровачкој и њеном вјерном народу.

Послије изговорене бесједе Епископа домаћина бихаћко-петровачког г. Сергија и Његова Светост Патријарх г. Порфирије изговорио је надахнуту бесједу поздрављајући Епископа Сергија, присутне Архијереје, драге госте, свештенство, монаштво Епархиоте Епархије бихаћко-петровачке.

Након поздравних говора служено је васкршње вечерње богослужење а потом су Патријарх, Архијереји и гости приступили свечаној трпези љубави која је припремљена у парохијском дому светосавског Храма у Мркоњић Граду.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког

Извор: Епархија бихаћко-петровачка