Са Богом превазилазимо сва искушења

У недељу девету по Педесетници, 29. јула 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије служио је Божанску Литургију у Светоуспењској обитељи у Сељанима надомак Пријепоља.

Саслуживали су настојатељ Светониколајевске обитељи у Бањи Прибојској архимандрит Теофил, старешина Васкрсењског храма у Прибоју протојереј-ставрофор Марко Папић, и протођакон Никола Перковић. Литургијска радост увећана је приступањем верног народа, а нарочито деце, Трпези Господњој за коју нас Господ позива на свакој Литургији.

Тумачећи јеванђелски одељак Преосвећени Епископ је подсетио учеснике литургијског сабрања на то колико би наш живот био несигуран када бисмо били без Бога: – Животна пучина којом ми пловимо нама изгледа несигурно, сва је узбуркана, и ти таласи који нас поплављују шта они представљају за Господа? Они су толико безначајни за Њега да ходи по њиховој површини. То су пред Богом наша искушења која пред нама изгледају свемоћно, као да ће нас уништити. Не бојте се браћо, то за Бога није никаква сила. Али, ако и мало скренемо своју пажњу са Бога на опасност, тешкоће и болести које су пред нама, у нама, и са нама, онда ће нас ове опасности савладати.

Настојатељ манастира јеромонах Петар заједно са мештанима уприличио је трпезу љубави.