Слава манастира Свете Тројице код Пљеваља

Празник Силаска Светог Духа на апостоле – Педесетница, свечано је прослављен 7. јуна 2020. године у Светотројичко-пљеваљској обитељи као храмовна слава.

Са благословом првопастира Епархије милешевске Преосвећеног Епископа милешевског г. Атанасија, који није био у могућности да служи у овој светињи, Божанску Литургију служили су протојереји-ставрoфори Саша Јањић, Огњен Перковић и Лазар Вељанчић, протојереј Никола Олић и протосинђел Зосима, настојатељ Светоархангелске обитељи у Ђурђевића Тари.

На прозбе и јектеније усрдно су одговарале мати Макрина, настојатељица манастира Добриловина и мати Епистима, настојатељица Светониколајевског манастира у Дубочици.

Верни народ пљеваљског краја сабрао се у великом броју како би био учесник педесетничке радости, благодарећи Богу на свему. У току Литургије освештани су славски колач и кољиво.

У име Епископа Атанасија, игуману Владислaву и сабраном народу храмовну славу је честитао прота Саша прочитавши пастирско слово у коме је Владика истакао да је посебно поносан на свештенике, монахе и верни народ Пљеваља који су истрајни у борби за очување својих светиња, осврнувши се на недавну одлуку скупштинске већине у Пљевљима о продаји манастирске воденице на реци Брезници, и нагласивши да нам предстоји дуга и тешка борба са силама таме и зла у којој ћемо истрајати само ако не дозволимо да нам угасе пламен љубави Божије који нас грије и од зла спасава.

Саборовање је након службе настављено за трпезом љубави коју је уприличио игуман Владислав са својим у Христу братством.