Заменик амбасадора Аустралије у Србији посетио Милешеву

У понедељак, 15. априла 2019. године манастир Милешеву посетио је г. Лианг Зенг, заменик амбасадора Аустралије у Србији.

Госта је у манастиру дочекао Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије који је представио богато културно-историјско, археолошко и духовно наслеђе које је манастир Милешева сачувао за осам векова постојања. Епископ је упознао госта и са радом првог црквеног медија на простору Рашке области, радио Милешевом, нагласивши да је радио непрофитабилан, основан у циљу ширења хришћанског учења и унапређења верске културе, верских слобода и толеранције. Гост манастира г. Зенг је подржао рад радија и обећао помоћ.

Заменик амбасадора Аустралије у Србији г. Лианг Зенг био је у дводневној посети Пријепољу у оквиру семинара Форума жена Пријепоља намењеног економском оснаживању жена.