Живот епископа Лаврентија био је непрестано служење и богослужење

Поводом упокојења Епископа шабачког Лаврентија (1935-2022), са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Његово Преосвештенство Епископ банатски г. Никанор је началствовао 26. јануара 2022. године на Светој заупокојеној Литургији у Саборном храму Светих апостола Петра и Павла у Шапцу

Саслуживали су преосвећена господа епископи врањски Пахомије, зворничко-тузлански и администратор шабачки Фотије, милешевски Атанасије, диселдорфски и немачки Григорије, аустријско-швајцарски Андреј, будимљанско-никшићки Методије, топлички Јеротеј, хвостански Јустин, у молитвеном присуству Епископа сремског г. Василија.

Саслуживао је велики број презвитерâ и ђаконâ из свих епархија Српске Цркве, који су дошли да узнесу молитве за новоупокојеног епископа Лаврентија, чији живот је био непрестано служење и богослужење. Поред многобројног верног народа Литургији присуствовали су министар спољних послова г. Никола Селаковић, потпредседник Владе Србије и министар пољопривреде, шумарства и водопривреде г. Бранислав Недимовић, директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама др Владимир Рогановић, принц Филип Карађорђевић, градоначелник Шапца г. Александар Пајић, Надбискуп београдски Станислав Хочевар и представници Исламске заједнице.

На крају свете Литургије пригодним словом у име свештенства, монаштва и верног народа обратио се архимандрит Нифонт. У име председника Републике Србије г. Александра Вучића присутнима се обратио министар г. Никола Селаковић.

Извор: ТВ Храм