Делегација Планинарског савеза Србије посетила манастир Милешеву

Његово Преосвештенство Епископ милешевски г. Атанасије дочекао је у манастиру Милешеви, у суботу 7. августа 2021. године, са делегацијом Планинарског савеза Србије. У делегацији су били Председник Планинарског савеза г. Исо Планић, потпредседник г. Драгослав Гогић, Начелник водичке службе г. Зоран Контић, чланови наставног тима службе водичâ, као и водичи из Словеније.

Повод њиховог боравка у Пријепољу је свечано откривање споменика првом председнику Планинарског савеза Србије академику Јовану Жујовићу, које је планирано за недељу, 8. августа 2021. године у Сопотници.

Манастир Милешева је и за све планинаре место које врло радо посећују те су искористили ову прилику и обишли ту велику светињу пријепољског краја. Посебна радост за све њих била је прилика да поразговарају се Епископом Атанасијем и са њим обиђу манастирски храм.