Саопштење за јавност Епархије милешевске

С обзиром на то да смо се упознали преко друштвених мрежа да житељи Бање код Прибоја најављују протест у Прибојској Бањи, који организују поводом покушаја одвођења бањске лековите воде у село Суво Поље од стране г. Горана Деспића, осећамо обавезу да упознамо јавност, без обзира на то да ли је ова информација тачна или не, да је Епархија милешевска СПЦ у судском спору са поменутим г. Деспићем, ради поништавања раније, 2014. године, незаконито склопљених, и за Цркву штетних, Уговора о закупу земљишта на црквеном простору при манастиру Св. Николаја на Бањи, на коме се налази и извор бањске лековите воде.

Чак и тако закључени Уговори, који су под спором, не дају право г. Деспићу да одводи бањску воду до своје приватне куће у селу Суво Поље. Такође, дајемо на знање да Епархија милешевска СПЦ није сагласна да се чини било шта противно закону и да се бањска вода отуђује и одводи са бањског простора.

Из кабинета Епископа милешевског